Blog mbi veshjet dekorative të mikrocementit

Luxury Concrete® ju informon në këtë blog për lajmet, lajmet dhe aktualitetin e veshjeve dekorative luksoze.

Concrete Finish WT Max: barnizat tonë poliuretani në ujë

21 Qershor 2023
Zbuloni Concrete Finish WT Max. Një vernik poliuretani me ujë me rezistenca të larta. Mbron zonat e lagura, të jashtme dhe të kalimit me stil. [...]

Shiko më shumë

8 mbulime muri për të impregnuar dhomat me stil

9 Diciembre 2022
Zbuloni cilat janë 8 mbështjellëset e mureve që funksionojnë më mirë kur dekoroni dhomat tuaja dhe përgatituni t'i mbushni ato me shije, stil dhe dallim.. [...]

Shiko më shumë

Teksturat e mikrocementit: cilat janë dhe si krijojnë dhoma sublime

7 Dhjetor 2022
Mbushu me çarm dhe tërheqjen e tekstuave të mikrocementit. Zbuloni cilat janë dhe si t'i përdorni ato për krijimin dhe dekorimin e dhomave sublime.. [...]

Shiko më shumë

Microçimento mbi pllaka: hapi pas hapi i një rinovimi të suksesshëm

1 Dhjetor 2022
Mikrocimenti mbi pllakat e vjetra është një mënyrë e suksesshme për të rinovuar banjot dhe kuzhinat pa punime dhe me rezultate të shijshme. Zbuloni se si ta kryeni. [...]

Shiko më shumë

8 arsye përse riformat me mikrocement janë e ardhmja

29 Nëntor 2022
Zbuloni përfitimet kryesore të mikrocementit, veshja dekorative e vazhdueshme që është trend në rinovimin e hapësirave të çdo lloji.. [...]

Shiko më shumë

Mobilje prej mikrocementi: pjesë që flasin vetë

24 Nëntor 2022
Sipërfaqet e shijshme dhe plot personalitet janë të mundura me mobiljet e mikrocementit. Njihuni me përfitimet e tyre dhe opsionet për të krijuar hapësira unike. [...]

Shiko më shumë

Tadelakt: trendi në përfundime që triumfon në dekorim

22 Nëntor 2022
Tadelakt është një mbulim i papërballueshëm me avantazhe të mëdha. Lëre veten të tërhiqet nga magjia e tij dhe njihuni me të gjitha rreth trendit që triumfon në dekorim. [...]

Shiko më shumë

Pultat e mikrocementit: lukso ku bashkohen dizajni dhe funksionaliteti

17 Noviembre 2022
Njihni shumë avantazhet e tezgahëve të mikrocementit, një opsion luksoz që pushton për dizajnin e tij të shkëlqyer dhe funksionalitetin e tij të madh. [...]

Shiko më shumë

Microçimento në banja: opsioni i padiskutueshëm i dizajnerëve të brendshëm

15 Nëntor 2022
Zbuloni pse mikrocementi në banja është materiali i padështueshëm për dizajnerët e brendshëm. Avantazhet, përdorimet dhe aplikimet për dhomat e mbushura me lukso. [...]

Shiko më shumë

Microçimento dhe dru: një duet suksesi që evokon stilin nordik

10 Nëntor 2022
Zbuloni se si të krijoni shtëpinë e përkryer duke kombinuar mikrocement dhe dru, dueti i suksesshëm që përmbush me ngrohtësi, mirëqenie, komoditet dhe harmoni ambientet tuaja. [...]

Shiko më shumë

Dekorimi i apartamenteve të vogla - Si të krijoni pallate të vërtetë luksoze

8 Nëntor 2022
Frymëzohu me idetë tona në dekorimin e apartamenteve të vogla dhe zbulo gabimet më të zakonshme për t'u shmangur për të krijuar pallate të vërtetë luksoze. [...]

Shiko më shumë

Beton dekorativ: luksi i rinovimit të hapësirave pa punime

4 Nëntor 2022
Zbuloni gjithçka rreth betonit dekorativ. Një mbulim i vazhdueshëm që rinovon hapësira pa punime për krijimin e hapësirave të vërtetë luksoze. [...]

Shiko më shumë

Dekorimi i një dhomë gjumi - Këshilla ekskluzive nga dizajnerët e brendshëm

31 Tetor 2022
Si si përfundojnë dekorimin e një dhomë gjumi interioristët? Zbuloni këshillat e tyre të preferuara për të arritur një dhomë riparuese dhe plot stil. [...]

Shiko më shumë

Microçimento në kuzhina dhe ide të tjera që rritin gjerësinë e tyre sensoriale

27 Tetor 2022
Mikrocimenti në kuzhina rrit amplitudën e saj sensoriale. Zbuloni këtë dhe ide të tjera të brendshme për të imbued shtresat tuaja kulinar me shije të shkëlqyer. [...]

Shiko më shumë

Dhomat e ndenjes të rehatshme dhe elegante: kështu përgjigjen me mikrocement

25 Tetor 2022
Ju tregojmë se si dhe pse mikrocementi është në gjendje të krijojë sallone të ngrohta, elegante dhe harmonike dhe ju japim këshillat që do t'ju frymëzojnë në dekorimin e tij. [...]

Shiko më shumë

Dysheme e rezinës epoksi - Një mbulim që ia vlen të njihet

23 Gusht 2022
Zbuloni dyshemet e resinës epoksi, një mbulim me performanca të larta me të cilin mund të arrini përfundime unike dhe krijuese për çdo lloj mjedisi. [...]

Shiko më shumë

Mikrocimenti në detaje: avantazhet dhe problemet thelbësore

20 Korrik 2022
Mikrocementi ofron shumë avantazhe për të riformuar hapësira. Por, a e dini cilat probleme mund të paraqesë? Ju tregojmë cilat janë dhe si t'i shmangni lehtësisht. [...]

Shiko më shumë

Sa kushton mikrocementi? Çmimi m2 e një materiali të madh me vlerë të madhe

4 Maj 2022
Çmimi i mikrocementit është një arsye e madhe për ta përdorur si veshje, por varet nga shumë faktorë. Zbuloni gjithçka në këtë lajm. [...]

Shiko më shumë

Zbuloni Concrete Pox, një mbulim epoksi me performancë të lartë

2 Maj 2022
Concrete Pox, mbështetja e re e ujit me bazë epoksi për të krijuar dysheme dhe mure të rezistueshme dhe të pandjeshme në ambiente të brendshme, tashmë është në dispozicion. [...]

Shiko më shumë

Zbuloni pse stukoja veneciane vazhdon të jetë në modë: avantazhet dhe aplikimi

7 Prill 2022
Stuko venecian është ende në modë. Ata që kërkojnë përparësi në mure dhe tavanë vazhdojnë ta aplikojnë 6 shekuj më vonë. Njihuni me të gjitha rreth këtij mbulimi dekorativ. [...]

Shiko më shumë

Beton i poluar: çfarë është dhe ndryshimet e mëdha me mikrocementin

25 Mars 2022
Beton i poluar dhe mikrocementi nuk janë të njëjtat. Si në pamje të thjeshtë nuk do të vëreni ndryshimet midis të dy veshjeve, ne ju zbulojmë të gjitha në këtë lajm. [...]

Shiko më shumë

Luxury Concrete hedh Primacrete Joint, masa e re e re për pllaka të reja

15 Dhjetor 2021
Luxury Concrete hedh kapakun për pllaka Primacrete Joint, një masë mbushëse ideale e projektuar për të qenë aleati më i mirë i mikrocementit të gatshëm për përdorim Easycret. Është një produkt që është menduar për të lehtësuar aplikimin e plotë të pastës. [...]

Shiko më shumë

Arrin Concrete Finish One, barniz i ri me ujë monokomponent

2 Dhjetor 2021
Concrete Finish One është barniz i ri në ujë monokomponent që arrin në botën e veshjeve dekorative për të rritur ngjyrën e mikrocementit të gatshëm për përdorim Easycret. Ofron një përfundim mat ose saten i përsosur për të bukuruar përfundimet dhe për të forcuar pamjen e rinovuar të sipërfaqes. [...]

Shiko më shumë

Pishina e mikrocementit për t'u zhytur në lukse

27 Shtator 2021
Pishinat e mikrocementit janë trend dhe janë aleati më i mirë për të krijuar një atmosferë unike dhe relaksuese. Zbuloni llojet e pishinave të mikrocementit dhe si të arrini një aplikim profesional. [...]

Shiko më shumë

Shkallët e mikrocementit: elementi i përsosur për dhomat e luksozme

15 Shtator 2021
Shkallët e mikrocementit janë një rrugë aksesi drejt hapësirave të mbushura me dritë ku stili dekorativ theksohet në maksimum. Ata gjenerojnë ndjenja të mahnitshme vazhdimësie. Lëre të gjithë me gojë hapur me idetë e dekorimit të Luxury Concrete dhe krenohu me shkallët!. [...]

Shiko më shumë

8 ide për dekorim për të krijuar dhoma të vërteta luksoze

9 Shtator 2021
Shembull imazhinë tënde dhe arrit një pamje ekskluzive në të gjitha dhomat. Me mikrocementin si aleat, krijo dhoma luksoze që përshtaten me të gjitha stilet dekorative dhe ndryshimet e trendit. [...]

Shiko më shumë

Microçimento në hapësirë të jashtme për të krijuar hapësira luksoze

3 Shtator 2021
Mikrocimenti në të jashtme na çon në lidhje me stilin tonë të vet. Transformon verandat, pishinat, fasadat deri sa t'i kthejë ato në hapësira luksoze dhe elegante. [...]

Shiko më shumë

Dysheme mikrocimenti: gjithçka që duhet të dini për këtë trend

1 Shtator 2021
Dyshemet e mikrocementit janë aleati më i mirë për të arritur trotuare me një tërheqje të pakrahasueshme dhe bukuri natyrore. Zbuloni të gjitha mundësitë estetike që ofrojnë dhe si kanë transformuar botën e dizajnit të brendshëm. [...]

Shiko më shumë

Microçimento në mure: një mbulim dizajni për të krijuar dekorim të lartë

25 Gusht 2021
Mundësitë estetike të murit të mikrocementit përkthehen në përfundime inovative, me stil dhe cilësi. Ato transformojnë çdo dhomë të shtëpisë duke sjellë një dekorim luksoz me një prekje ultramoderne. [...]

Shiko më shumë

Banjo luksi: arti i pushimit më sofistikuar

20 Gusht 2021
Banjot e luksit janë një oaz paqe ku të relaksoheni dhe të shkëputeni. Prandaj, në Luxury Concrete ne hapim dyert e lukseve për të prezantuar trendet e fundit në dekorimin e banjos. Një udhëzues dekorimi për të arritur përfundime unike dhe sofistike. [...]

Shiko më shumë

Kuzhinat e mikrocementit: e fundit në dekorim të lartë

19 Gusht 2021
Me materiale më moderne në kuzhinat, kjo pjesë e shtëpisë ka kaluar nga një qëndrim i thjeshtë në qendrën e shtëpisë. Dëshiron të dashurohesh pak më shumë me kuzhinat e mikrocementit që kanë transformuar shtëpinë?. [...]

Shiko më shumë

Sallone luksoze: stile dhe trende për t'ju frymëzuar

17 Gusht 2021
Shtëpia jonë është shprehja e mënyrës sonë të jetesës dhe sallonet e luksit janë maja për të dashuruar të gjithë ata që na vizitojnë. Dekorimi i këtyre hapësirave është një sfidë për të krijuar një atmosferë që të transmetojë paqe, harmoni, relaks dhe shije të hollë. [...]

Shiko më shumë

6 ide për të projektuar kuzhina luksoze

30 Julio 2021
Kuzhina prej vitesh është kthyer në zemrën e shtëpisë dhe ka ndaluar të jetë një hapësirë e errët që i kushtohej pak vëmendje. Evolucioni dhe trendet e reja të dizajnit të brendshëm kanë bërë kuzhinën një hapësirë prioritare. [...]

Shiko më shumë

Banjo i mikrocementit: luksi më frymëzues

27 Korrik 2021
Dashamirësit e luksit, dekorimit dhe shijes së hollë janë specialistë në dhënien e çdo dhomë të shtëpisë me një stil të vetin. Kush nuk do të donte të kishte një banjë moderne me sipërfaqe të ndritshme, të pastra që përcjellin një atmosferë ekskluzive?. [...]

Shiko më shumë